رسامه مجله فناوری و رسانه

تلگرام

آیا تلگرام فیلتر می شود

در روز شنبه تلگرام در برخی از مناطق ایران دچار اختلالاتی شد ، دلیل این امر از سمت سرور اصلی تلگرام مشخص نشد . اما مسئولین و وب سایت های خبری اینگونه بیان کردند که این پیام رسان به دلیل تخلفاتی که انجام داده است در حال فیلتر شدن است . اما حقیقت امر این است . با ما همراه باشید .

 

پیام رسان تلگرام

این روز ها همه ما با این پیام رسان آشنا هستیم ، یک پیام رسان جمعی که با راحتی و امنیت فراوانش همه را متعجب کرده است و به سرعت یکی از بهترین پیام رسان های تاریخ شده است . شاید یکی از بهترین قسمت های تلگرام پشتیبانی سریع آن باشد که بزودی در پست های بعدی رسامه به آن اشاره می کنیم .

 

مخابرات علت اصلی اختلالات

در روز شنبه شرکت مخابرات ایران ، اجازه استفاده از تلگرام را به کسانی که از سرویس های اینترنتی مخابرات استفاده می کنند ، نداد . و این امر نه تنها استان های دیگر بلکه خود تهران را نیز در برگرفت . هرچند این مورد بدون هماهنگی قبلی بود اما بعد ها طی تماس حاصل شده با شرکت مخابرات دلیل این اتفاق را به فیلترینگ و شرکت ارتباطات نسبت دادند . اما نکته جالب توجه اینجاست که شرکت ارتباطات نیز این موضوع را رد کرد و اعلام کرد که هیچ کدام از محدودیت ها بر عهده این شرکت نیست و اختلالات تلگرام مربوط به شرکت ارتباطات نمی باشد .

در نهایت هیچ شرکتی این موضوع را گردن نگرفت و مردم همچنان نمی دانند که اتفاق روز شنبه مربوط به طرح فیلترینگ است که چند ماه قبل منتشر شده بود یا دلیل دیگری داشته است .

 

 

تشکر از وقتی که برای رسامه قرار دادید .