رسامه مجله فناوری و رسانه

نرم افزار Rar

با آرشیو ساز RAR آشنا شوید

آیا تا به حال به سنگین بودن حجم یک فایل فکر کرده اید ؟ یا اینکه اگر بخواهیم فایلی با این حجم را آپلود کنیم ، ممکن است چقدر وقت گیر باشد . در این صورت ما باید حجم آن فایل را کم کنیم . برای اینکار کافیست بخش های غیر ضروری آن را حذف کنیم . اما صبر کنید ! شاید راه بهتری وجود داشته باشد ، فشرده کردن یک فایل ممکن است راه مناسب تری باشد . پس با ما همراه باشید تا با آرشیو ساز RAR آشنا شویم .

 

معرفی نرم افزار WinRaR

دیگر نیاز نیست برای کاهش حجم یک فایل ، قسمت هایی از آن را حذف کنیم . فقط کافیست با استفاده از یک برنامه آرشیو ساز همانند WinRaR ، حجم آن را کاهش دهیم . اما rar چه می کند ؟ این نرم افزار با استفاده از طرح های فشرده سازی که درون خودش دارد ، حجم فایل های مختلف را کم می کند ، و در نهایت یک فایل بسیار کم حجم به شما تحویل می دهد که ممکن است حجم آن نسبت به قبل ده ها مگابایت کم تر شده باشد .

در سال 1995 اولین نسخه از این نرم افزار توسط فردی به اسم یوجین راشال منتشر شد .

 

آرشیو

 

چرا WinRAR را انتخاب کنیم ؟

این نرم افزار فشرده ساز نسبت به سایر رقیبان خود بهتر است ، درضمن محیط ساده و روان آن برخلاف دیگر همکارانش بسیار دلنشین است و می توانیم از آن به خوبی بهره کافی را ببریم . علت دیگری که این نرم افزار را محبوب کرده است ، پشتیبانی قوی از فرمت های مختلف مانند zip ، rar ، gz و … بوده است .

 

 

جهت ورود به سایت رسمی این آرشیو ساز ، از لینک پایین استفاده کنید .