رسامه مجله فناوری و رسانه

ویژگی های اندروید اوریو

ویژگی های اندروید اوریو 8

باز هم اندروید شگفتی ساز شد ، اندروید 8 یا اصطلاحا اوریو (Oreo) یک شگفتی به تمام معناست که از همه لحاظ بهتر شده و آمده است که توجه مردم را به خود جلب کند . اگر شما هم میخواهید هرچه زودتر ویژگی های اندروید اوریو را بدانید با ما همراه باشید تا با این شاهکار جدید آشنا شویم .

 

 

1 – قابلیت دانلود فونت

هرچند این بحث در ابتدا کمی پیش پا افتاده به نظر می رسد ، اما کافیست کمی به عمق این قابلیت فکر کنیم . با استفاده از این قابلیت دیگر نیاز نیست برنامه نویسان و توسعه دهندگان اندروید هیچ فونتی همراه بسته نصبی خود استفاده کنند که همین امر باعث کاهش حجم نرم افزار های اندروید می شود .

 

2 – طرح جدیدی از شکلک ها

اندروید 8 همراه خود تعداد قابل توجهی شکلک (ایموجی) دارد . شاید برای شما هم جالب باشد که آن ها را مشاهده کنید . تصویر تعدادی از آن ها در زیر آمده است .

 

 

3 – بهبود شبکه وای – فای

با فعال سازی این آپدیت شما می توانید تغییراتی در قسمت وای – فای خود نیز مشاهده کنید . مثلا از جمله این تغییرات می توانیم به بهبود پایداری ، منو یکپارچه و کامل ، افزایش خوانایی رابط کاربری و در برخی دستگاه ها فعال سازی خودکار هنگام رسیدن به وای فای ذخیره شده اشاره کرد .

 

4 – اعلانات نقطه ای (Notification Dots)

از جمله قابلیت های جدید اندروید O یا 8 است ، بدین صورت که بعد از دریافت اعلانات مربوط به هر نرم افزار یک حباب بسیار کوچک در کنار آن ایجاد می شود که تنها با چند لحظه لمس کردن آن می توانید اعلانات مربوط به آن را مشاهده کنید . همچنین در صورتی که این امکان برای شما استفاده ای ندارد می توانید آن را غیر فعال نمایید .

 

5 – افزایش طول عمر باطری

بدون شک یکی از بهترین و پر کاربردترین قسمت های اندروید 8 همین بخش است . اندروید 8 محدودیت هایی برای هر برنامه در نظر خواهد گرفت یا اینکه آن برنامه به طور کلی بسته خواهد شد ، که این قابلیت به شما کمک می کند تا استفاده بیش تری از شارژ باطری خود داشته باشید و امکان دومی که فراهم شده است Background Execution Limits است که برنامه هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند را کنترل خواهد کرد .

 

ویژگی های اندروید اوریو

مقاله ای که خواندید ” ویژگی های اندروید اوریو ” بود . می توانید از مطالب دیگر این دسته نیز استفاده کنید .

از وقتی که برای رسامه قرار دادید تشکر می کنیم .