رسامه مجله فناوری و رسانه

غیر فعال کردن آپدیت ویدوز 10

غیر فعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز 10

ویندوز 10 سری جدید و آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز است ، که میتوان گفت از جمله محبوب ترین سیستم عامل های جهان هم حساب می شود . اما ایراد کلی این نسخه این است که بخش گرافیکی خود را نسبتا محدود کرده است و دیگر به راحتی قبل نمی توانیم تنظیمات را از راه های قدیم انجام دهیم . امروز درباره یکی از ویژگی های این ویندوز و نحوه متوقف کردن آپدیت ویندوز 10 صحبت می کنیم .

 

 

آپدیت ویندوز 10 اتوماتیک است !

یکی از قابلیت هایی که در ویندوز 10 وجود دارد ، قابلیت آپدیت آن است . اما این قابلیت ظاهرا ضروری است و امکان غیرفعال کردن آن وجود ندارد ! درکل اگر بعضی از افراد نخواهند ویندوز خود را آپدیت کنند چه کاری باید انجام دهند ؟ جهت متوقف کردن آپدیت ویندوز 10 پست زیر را کامل دنبال کنید .

 

نحوه غیرفعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10

برای این کار کافیست به بخش کانفیگ یا تنظیمات اصلی ویندوز مراجعه کنید . برای شروع کار دکمه Win + R را از صفحه کلید بزنید . با یک پنجره کوچک مواجه می شوید در این پنجره ( همانند عکس زیر ) متن services.msc را تایپ کنید و بر روی Ok کلیک کنید .

 

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10

 

در این قسمت بخش های مختلفی از ویندوز قابل مشاهده است ، به دنبال گزینه Windows Update بگردید و بر روی آن کلیک کنید . در این قسمت نیز با سربرگ های مختلفی مواجه می شوید . در بخش Startup type مقدار Manual را انتخاب کنید و در پایین صفحه باز شده به دنبال کلمه Service Status بگردید و از طریق دکمه های موجود آن را Stop کنید .

 

در صورتی که نمی خواهید در زمان دیگری ویندوز را به صورت دستی آپدیت کنید ، گزینه Startup type را بر روی Disabled قرار دهید .

 

از وقتی که برای رسامه قرار داده اید

تشکر می کنیم