رسامه مجله فناوری و رسانه

تفاوت ایکس باکس وان با 360

مشخصات ایکس باکس وان XONE

ایکس باکس ( XBOX ) یکی از معروف ترین کنسول های بازی در جهان است که جدا از آپدیت های مختلف آن به دو شکل اصلی یعنی ایکس باکس 360 و وان ( XONE ) تقسیم می شود . در این پست قصد داریم مشخصات ایکس باکس وان را برای شما بازگو کنیم .

 

تفاوت ایکس باکس وان با 360

اول از همه شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اصلا تفاوت ایکس باکس وان با 360 در چیست ؟ در وهله اول باید این را در نظر بگیریم که این دو کنسول اصلا با یکدیگر قابل مقایسه نیستند ! زیرا از دو نسل متفاوت بوده و در زمان های متفاوتی منتشر شده اند .

مجموع تفاوت های موجود در این دو نسخه بسیار بالاست مخصوصا در بخش سخت افزاری و گرافیک تصویری که تفاوت کاملا آشکاری مشاهده می شود . شاید تصویر زیر بیانگر این تفاوت ها باشد .

 

تفاوت ایکس باکس وان با 360

 

مشخصات ایکس باکس وان

اما مشخصات کلی ایکس باکس وان را بدانیم ! در کل این کنسول یکی از بهترین ها در عرصه گیم بوده است و تا کنون افراد زیادی این کنسول را انتخاب کرده اند . اما دسته بندی این کنسول به دو دسته ایکس وان ایکس و ایکس وان اس تقسیم می شود . قیمت کنونی Xone X حدود 500 دلار و Xone S حدود 300 دلار است .

 

مشخصات Xone X :

دارای پردازنده AMD 2.3 گیگاهرتز از نوع 8 هسته ای ، دارای یک ترابایت حافظه داخلی و 12 گیگ حافظه جانبی ( GDDR5 ) ، قابلیت پشتیبانی HDR 10 و دارای 3 پورت USB 3.0 در این نسخه از پردازنده گرافیکی 1.172 گیگاهرتز استفاده شده است که قدرت تصاویر را بالا خواهد برد .

 

وزن تقریبی : 4 کیلوگرم

 

مشخصات Xone S :

دارای پردازنده جگوار 1.75 گیگاهرتز از نوع 8 هسته ای ، دارای مدل های 500 گیگابایت ، 1 ترابایت و 2 ترابایت حافظه داخلی و 8 گیگ حافظه جانبی ( DDR3 ) ، قابلیت پشتیبانی HDR 10 و دارای 3 پورت USB 3.0 در این نسخه از پردازنده گرافیکی 914 مگاهرتز استفاده شده است .

 

وزن تقریبی : 3 کیلوگرم

 

دو نسخه اصلی ایکس باکس وان نیز تفاوت هایی دارند ! که در این پست از رسامه مشاهده کردید . بزودی درباره تفاوت های کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان صحبت خواهیم کرد .